Zajęcia komputerowe w Rysowni

Czy są zajęcia cyfrowe

Technika idzie do przodu, nawet w sztuce pojawiają się nowe możliwości do jej tworzenia. Podobają Ci się grafiki i prace widziane w popularnych grach? Chcesz opowiedzieć własną historię i pokazać ja światu? Nie musisz marnować papieru by się tego nauczyć. Wszystko zapiszesz na pulpicie swojego komputera, a następnie za pomocą popularnych platform społecznościowych z łatwością się tym podzielisz. 

Co daje poznanie technik komputerowych przy tworzeniu, kreowaniu itd.?

Mnóstwo możliwości -PRZEDE WSZYSTKIM różne techniki wykonania, łączenie rozmaitych  stylów , a przede wszystkim powielanie i kopiowanie w nieskończonej ilości. Tego nie dają nam tradycyjne media rysunkowe lub malarskie. Przeważnie tworzymy jedno dzieło ,a odbitka nie ma juz tej jakości.

Inaczej z grafiką komputerową.
W Rysowni od marca  wprowadziliśmy kilka zajęć opratych o działania na komputerach .

1. Malarstwo cyfrowe -digital painting – to odwzorowywanie kształtów, materiałów, światła,  w sposób realistyczny przy pomocy tabletu graficznego połączonego z komputerem i specjalistycznego oprogramowania. W efekcie powstają obrazy realistyczne przy pomocy techniki cyfrowej. Możesz w ten sposób stworzyć portret, martwą naturę lub cokolwiek chcesz.

2.Zajęcia komputerowe –  manga lub komiks– tutaj wykonacie  prace od A do Z w zakresie projektowania własnego komiksu lub rysunków w stylu manga. Narzędzia komputerowe dają możliwość wykonywania nie tylko wstępnych szkiców, korzystania ze zdjęć jako wzorców, ale dają niesamowite mozliowści w zakresie nakładnaia kolorów, świateł, lub tekstur. Te efekty przy pracy ręcznej są prawie niemożliwe do uzyskania. Jesli chcesz się przekonać zapisz się do grupy manga/ komiks 

3. Concept art projektowanie postaci i scenografii– to kurs dla wszystkich lubiących tworzyć własne postacie , aqrchitekturę czy otoczenie. Dedykujemy go wszystkim zainteresowanym projektowaniem gier, ale również osobom kreatywnie myślącym zainteresowanym rozwijaniem praktyki.

4. grafika komputerowa – zabawa kolorem , linią łączenie technik -przy pomocy komputera. Tworzenie prostych animacji, ilustracji, logo, pixelart i inne. Kurs dedykowany wszystkim lubiącym pełne wykorzystanie szerokiej gamy możliwości komputera od prostych animacji, poprzez kolaż, lineart i inne.   

w pracowni korzystamy z photoshopa oraz tabletów rysikowych. nie przynosmi własnego sprzetu, prace będą wysyłane droga mailową.

w prezentacji wykorzystanoi grafiki Lidii Kaliszewskiej, Aleksandry Damasiewicz oraz Agnieszki Łuksik oraz naszych kursantów.

Facebook