O NAS

Prowadząca pracownię mgr. inż. arch Marta Fiema – Jestem czynnym architektem z uprawnieniami  i malarką. Ukończyłam Architekturę na Politechnice Wrocławskiej oraz Malarstwo na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzę pracownię architektoniczną, projektuję meble i maluję.

Prowadzę zajęcia z rysunku odręcznego wraz z pozostałymi współautorami pracowni RYSOWNIA, architektami, projektantami i artystami. Razem tworzymy zespół i podejmujemy próby przekazania wiedzy, po to abyś mógł przelać ją na papier.

Zajęcia staramy się prowadzić w niedużych grupach, poprzedzając je krótkim wstępem z teorii. Dostosowujemy poziom do każdego, staramy się uczyć indywidualnie. W każdej chwili możesz dołączyć do kursu ( oczywiście w przypadku wolnych miejsc). Kompleksowo przygotowujemy osoby do egzaminów wstępnych, przygotowując uczestników w taki sposób aby podchodzili do egzaminów bez stresu, ze świadomością swoich umiejętności i wiedzy.Dwukierunkowe wykształcenie daje możliwość pełnego przekazania wiedzy i kompleksowego podejścia. Zwracamy uwagę na wyjątkowość –  indywidualność i konsekwentnie pracujemy z kursantami. Staramy się przekazać również sposób myślenia ,a nie tylko umiejętności praktyczne. Staramy się, przygotowywać nie tylko warsztat rysunkowy, ale przygotowujemy do studiów.

Poznaj zasady Rysowni

Dowiesz się, w jaki sposób działać z rysunkiem, poznasz zasady proporcji oraz konstrukcji brył, dowiesz się także, jak tworzyć martwą naturę czy szkice postaci. Tak pełni pakiet jest doskonałym przygotowaniem do dalszej samodzielnej pracy. Zajęcia są stworzone w taki sposób, by mogły na nie uczęszczać wszystkie zainteresowane osoby, niezależnie od stopnia zaawansowane. Ważna jest jednak systematyczność podczas pracy oraz chęć rozwoju. Nauczycielami są praktycy, czyli architekci oraz artyści, którzy udzielą wskazówek rzetelnie oraz obiektywnie patrzą na prace kursantów. Ważne jest także to, że kurs jest prowadzony w niewielkich grupach. Dzięki temu można lepiej oceniać swoje prace nawzajem, poznać swój styl i uczyć się od siebie. Ważna jest dla szkoły przyjemna atmosfera podczas zajęć oraz poszanowanie własnego czasu i kreatywności.

Jeśli interesują cię szczegóły, skontaktuj się ze szkołą i dowiedz się, kiedy możesz przyjść na pierwsze zajęcia.

Poznaj nasze sposoby działania

Rysownia to nowoczesna szkoła rysunku, w której ofercie znajdują się się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej, ale także dorosłych, więc myśl o architekturze można zacząć pielęgnować w każdym momencie. Ważna jest jednak ambicja oraz konsekwencja w działaniu, ponieważ zajęcia wymagają skupienia, szczególnie zaś kurs przygotowawczy na architekturę. Kursanci otrzymują prace domowe, które są sprawdzane oraz oceniane na zajęciach. Dzięki temu lepiej można poznać własne umiejętności, silne oraz słabe strony oraz dowiedzieć się, jak omijać popełniane przez siebie błędy.

Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, a jednorazowe spotkanie to co najmniej cztery godziny, by mieć dużo czasu na pracę twórczą, poznawanie teorii oraz ocenianie osiągnięć podczas zajęć.

Każdy kurs zaczyna się od wstępu z teorii, by kursanci mieli pełną wiedzę o tym, dlaczego kolejne kroki lekcji są prowadzone  w taki sposób.

Facebook