RYSIK 7-10 LAT

 

R Y S I K –    SOBOTA  9.30-11.00 

                            – ŚRODA  16.30-18.00

GRUPA RYSUNKOWA  DLA DZIECI WIEKU  7-10 LAT –

                                 

                       ” DZIECIĘCA WYOBRAŹNIA ” 

to grupa rysunkowa dla najmłodszych. Zajęcia prowadzimy w formie otwartej tzn. rysunek łączymy z różnymi technikami rysunkowo graficznymi, po to aby nie zniechęcać najmłodszych do tego typu zajęć.

Grupa składa się z kilku dzieci w przedziale wiekowym 7-10 lat.

Zajecia prowadzone są w soboty od 9.30-11.00 oraz  środy 16.30-18.00  , oraz uczestnicy rysują na stole na formatach około  niż A3 (29,7 x 42 cm ).

Założenia kursu to przede wszystkim rysunek hobbystyczny, rysunek z wyobraźni, rysunek odtwórczy w swojej podstawowej formie tzn. martwa natura, podstawy rysunku postaci , portretu. W tej grupie nie zajmujemy się zbyt sztywnym podejściem do teorii czy wiedzy książkowej, bo nie ma takiej potrzeby. Staramy się zachęcić dzieci, rozwijać ich wyobraźnię i twórcze myślenie, podpowiadać w jaki sposób przekazywać na papier, to co podpowiada wyobraźnia i zapał. W tej grupie nie liczy się głównie chęć uczestnictwa, zapał i wyobraźnia.

Zajęcia trwają maksymalnie 1,5  godziny.W zajęciach uczestniczą wyłącznie dzieci. Zajęcia mogą i nie dotyczą wyłącznie samego rysunku. Wprowadzamy różne techniki graficzne, łączymy techniki, próbujemy nawet wyszukać, na zasadzie eksperymentów swoje indywidualne techniki rysunkowe.

Rysik to również forma spędzania wolnego czasu, poza zajęciami szkolnymi.

<<<< ZAPISZ SIE TUTAJ >>>

 

Facebook